Gündem
Giriş Tarihi : 30-08-2021 15:32   Güncelleme : 30-08-2021 15:32

ERZİNCAN BELEDİYESİ: 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı Erzincan’da düzenlenen törenlerle kutlandı

ERZİNCAN BELEDİYESİ: 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı Erzincan’da düzenlenen törenlerle kutlandı. Tören Erzincan Belediyesi önündeki Atatürk anıtına çelenklerinin sunulması ile başladı. Erzincan Valisi Mehmet Makas, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala ve Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun tarafından Atatürk Anıtına çelenkler sunularak saygı duruşunda bulunuldu.

Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasının ardından Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunularak, ardından okunan istiklal marşı eşliğinde bayrağımız göndere çekildi.

Çelenk sunma töreninin ardından Erzincan Valisi Mehmet Makas, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala ve Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Valilik makamında tebrikleri kabul ederek, protokol mensuplarının zafer bayramlarını kutladılar ve Ordu Caddesi üzerindeki tören alanında devam eden kutlamalarda törendeki polis, asker ve vatandaşları selamladılar. Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu. Tören birliklerinin geçişi ile devam eden programda; töreni izlemeye gelen vatandaşlar ellerindeki Türk bayrakları ile coşkuya ortak oldular.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yılı kutlamalarına; Erzincan Valisi Mehmet Makas, Milletvekili Sayın Burhan Çakır, 3.Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, Belediye Başkanı Bekir Aksun, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, il protokolü siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.