Gündem
Giriş Tarihi : 18-03-2021 23:38   Güncelleme : 18-03-2021 23:38

ERZİNCAN BELEDİYESİ: Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kutlandı

Çanakkale Deniz Zaferinin 106

ERZİNCAN BELEDİYESİ: Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kutlandı

Çanakkale Deniz Zaferinin 106. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle düzenlenen etkinlikler kapsamında Garnizon Şehitliğinde anma töreni yapıldı. Düzenlenen törenlerde 106 yıl önce kazanılan zaferin kahramanları anıldı.

Garnizon Şehitliğinde düzenlenen anma programına Vali Mehmet Makas, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay, Erzincan Belediye Başkan vekili Erkan Polat, Şehit Aileleri Koroma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Zengin, sivil ve askeri erkânın yanı sıra gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Erzincan Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Şehit Aileleri Koruma Derneği Çelenk sunumu yapıldı. Çelenk sunumunu ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması, saygı atışı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır’ın mesajları okundu.

Okunan Kuran Tilaveti ve yapılan dualardan sonra Protokol mensupları daha sonra şehit mezarlarını ziyaret ederek, mezarlara karanfil bıraktı. Daha sonra Deprem ve Hava Şehitlikleri ziyaret edilerek şehitler için dualar okundu.

Ardından Şehit Aileleri Derneği ziyaret edildi.

Erzincan Valisi Mehmet Makas ve beraberinde ki il protokolünü dernek binasında ağırlayan Erzincan Şehit Aileleri Koruma Derneği Başkanı Abdulkadir Zengin, dernek hakkında ve dernek tarafından yapılan çalışmalar hakkında Erzincan Valisi Mehmet Makas’a ve beraberinde ki protokol mensuplarına bilgiler verdi.

Erzincan Şehit Aileleri Koruma Derneği Başkanı Abdulkadir Zengin, tüm Erzincanlı şehitlerimizi ve aileleri için çalışmalar başlattık. Bizler bu ülkenin gerçek sahipleriyiz. Biz ayakta duracağız. Tüm ailelerimizin yanında olacağız” dedi.