Gündem
Giriş Tarihi : 07-02-2022 16:50   Güncelleme : 07-02-2022 16:50

Erzincan Belediyesi çocukları tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor

Erzincan Belediyesi çocukları tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor

Erzincan Belediyesi çocukları tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor

Erzincan Belediyesi  çocuk ve gençlerin sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak için etkinliklerini sürdürüyor.

Erzincan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından sahnelenen “Pıtırcık” çocuk oyunu izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Gülümsemenin ve pozitif yaşamanın bir palyaçonun anıları ile dile getirildiği oyunda ünlü sanatçımız Barış Manço’nun “Adam olacak çocuk” oyunu ile geçmişe yolculuk yapan “Pıtırcık” oyunu ara tatili sanatsal etkinliklerle değerlendiren çocukları bir araya getirdi. Derleme ve yönetmenliğini Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Funda Birol’un yaptığı “Pıtırcık” oyununda 7 -15 yaş arası  Eymen Ovayurt, Melike Azra Tan, Akif Kağan Saltabaş, Zeynep Erva Yılmaz, Fatmanur Kale, Emine Güney, Ecren Köksal, Neva Emel Karagöz isimli çocuklar sahne aldı.

Erzincan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü binasında sahnelenen oyun, çocuklar tarafından büyük beğeni ve dikkatle izlendi.

Oyunu çocuklarla birlikte izleyen Belediye Başkanımız Sayın Bekir Aksun, kültürel etkinliklere devam edeceklerini dile getirerek, “Çocuk tiyatrolarıyla Erzincan’da ki bütün çocuklarımızı ve ailelerini buluşturduk. Şehrimizde yaşayan bütün vatandaşlarımızın mutluluğu için gayret ediyoruz. Belediyemiz bünyesinde kültürel etkinliklerimize devam edeceğiz.” dedi.

Oyunun ardından sahne alan oyuncuları tek tek tebrik eden Belediye Başkanımız Sayın Bekir Aksun, minik oyunculara hediyeler verdi.