Gündem
Giriş Tarihi : 05-08-2021 07:41   Güncelleme : 05-08-2021 07:41

ERZİNCAN BELEDİYESİ: Erzincan Belediyesi kent genelinde çalışmalarına devam ediyor

Erzincan Belediyesi kent genelinde sürdürdüğü çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor

ERZİNCAN BELEDİYESİ: Erzincan Belediyesi kent genelinde çalışmalarına devam ediyor

Erzincan Belediyesi kent genelinde sürdürdüğü çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor. Belediye ekipleri, alt yapı ve üste yapı çalışmalarının yanı sıra yeni imar yolu açma, yeni park yapımı gibi çalışmalarına da devam ediyor.

 

Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, içme suyu şebekesi ve doğalgaz tadilatı yapılan Yalnızbağ Yerleşkesi Osmangazi Mahallesi 204. sokak, Ulalar Yerleşkesi 172. sokakta parke döşeme ve Ergenekon Mahallesi 122, 145. sokaklarda bozulan yollara asfalt yama çalışmalarını tamamladılar.

 

Yeni İmar yolları kazandırılıyor

 

Altyapı ve üstyapı çalışmalarında hız kesmeyen Erzincan Belediyesi, şehrin dört bir yanına yeni imar yolları kazandırıyor. Fen İşleri Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarda; yolu olmayan bölgelere imar planına göre yeni yollar açılıyor. Son olarak Yunus Emre Mahallesi AFAD Müdürlüğü bitişiğinde yeni imar yolu reglaj çalışmaları başlatıldı.

 

Mahallelere yeni parklar yapılıyor

 

Erzincan Belediyesi, gerçekleştirdiği çalışmalar ile şehir merkezine ve mahallelere yeni parklar kazandırmaya devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Başbağlar Mahallesi 1423 sokakta, mahalle sakinleri için yeni bir dinlence ve oyun alanı oluşturuluyor. Yapımı başlanan park içerisinde çocuklar için farklı oyun alanları tasarlanırken yetişkinler için de spor ve dinlence alanları yer alacak.

 

Çalışmalar hakkında açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun; “Ekiplerimiz Erzincan genelinde çalışmalarına hızla devam ediyor. Alt yapı ve üst yapı çalışmaları Erzincan için çok önemli. Bu yöndeki çalışmalarımızı aksatmadan devam ettiriyoruz. Çalışmalarımızla halkımıza daha iyi hizmet sunabilmeyi amaçlıyoruz. Erzincan halkı bize güvenmeye devam etsin.” diye konuştu.