Gündem
Giriş Tarihi : 31-07-2021 01:05   Güncelleme : 31-07-2021 01:05

ERZİNCAN BELEDİYESİ: Erzincan Belediyesi sineklere karşı ilaçlama çalışmalarına devam ediyor

Erzincan Belediyesi yaz aylarında ortaya çıkan sinek ve karasineklere karşı ilaçlama faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor

ERZİNCAN BELEDİYESİ: Erzincan Belediyesi sineklere karşı ilaçlama çalışmalarına devam ediyor

Erzincan Belediyesi yaz aylarında ortaya çıkan sinek ve karasineklere karşı ilaçlama faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Erzincan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tüm mahallelerde, park ve bahçelerde ilaçlama çalışmaları devam ediyor.

 

Erzincan Belediyesi. Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yaz aylarında artan sıcaklıkla birlikte ortaya çıkan sinek ve karasineklere karşı şehir genelinde mahalle, cadde, sokak, park ve yeşil alanlarda hergün etkin ilaçlama çalışması gerçekleştiriyor. İlaçlama sırasında, insan sağlığına zarar vermeyen maddeler kullanan ekipler, günlük ilaçlama hizmetinin yanı sıra ilçede yaşayan vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendirmeye alıyor.

 

Erzincan halkının sineksiz bir yaz geçirmesi için zaman gözetilmeksizin 24 saat kesintisiz ilaçlama yaptıklarını ve ilaçlama ekibinin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Belediye Başkanı Bekir Aksun, “Aşırı sıcaklara bağlı olarak artan sivrisinek, karasineklere karşı şehrimizin tüm mahallelerinde ilaçlama yapıyoruz. Yaz ayları boyunca sürecek olan çalışmalarımızla vatandaşlarımızın sineklerden ve sinek vasıtasıyla bulaşan hastalıklardan uzak, rahat bir yaz geçirmelerini amaçlıyoruz” dedi.