Gündem
Giriş Tarihi : 07-07-2021 21:32   Güncelleme : 07-07-2021 21:32

ERZİNCAN BELEDİYESİ: Erzincan Belediyesinden vatandaşlara ücretsiz işaret dili kursu

Erzincan Belediyesi, işitme engelli bireylerin toplumla iletişim olanaklarını artırmak, vatandaşların işitme engellilerle rahatça iletişim kurabilmelerini sağlamak ve işaret dilini öğrenmek isteyen vatandaşlara yönelik ücretsiz İşaret Dili Kursu açtı

ERZİNCAN BELEDİYESİ: Erzincan Belediyesinden vatandaşlara ücretsiz işaret dili kursu

Erzincan Belediyesi, işitme engelli bireylerin toplumla iletişim olanaklarını artırmak, vatandaşların işitme engellilerle rahatça iletişim kurabilmelerini sağlamak ve işaret dilini öğrenmek isteyen vatandaşlara yönelik ücretsiz İşaret Dili Kursu açtı. İşaret dilini bilen vatandaşların sayısını attırmak amacıyla açılan kurs ile Türk İşaret Dili’nin yaygınlaştırılması hedefleniyor.

 

Erzincan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde verilen kursta, işitme engelli vatandaşların iletişim kurma şekilleri ve işaret dilinin tarihçesi öğretilecek. Verilecek kurs ile Türk İşaret Dili’ni öğrenmek isteyenlerin, işaret dili ile beden dili arasındaki uyumu, cümle kurarken Türk İşaret Dili’nin temel kurallarını öğrenmeleri ve günlük hayatta işaret dili ile iletişim kurmak isteyen işitme engelli bireylerle rahatça iletişim kurmaları amaçlanıyor.

 

Erzincan Belediyesinin Çarşı Mahallesinde bulunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü binasında verilen kurs, hafta içi Pazartesi ve Salı günleri saat 14:00’ da başlıyor. Yaklaşık iki ay sürecek olan kurs, alanında uzman İşaret Dili Tercümanı Cansu Özcan tarafından veriliyor.