Gündem
Giriş Tarihi : 12-07-2021 16:02   Güncelleme : 12-07-2021 16:02

ERZİNCAN BELEDİYESİ: Kurban Timi hazırlıklarına devam ediyor

Erzincan Belediyesi personellerinden oluşan kurban timi hazırlıklarına devam ediyor

ERZİNCAN BELEDİYESİ: Kurban Timi hazırlıklarına devam ediyor

Erzincan Belediyesi personellerinden oluşan kurban timi hazırlıklarına devam ediyor. Kurban bayramının yaklaşmasıyla gerekli tedbirleri almaya başlayan Erzincan Belediyesi, kaçan kurbanlıkları yakalayıp olası tehlikeleri önlemek amacıyla her sene oluşturduğu kurban timini bu senede oluşturdu.

 

6 silahlı kara ekibi olmak üzere 2 ATV motosikletli, 1 atlı ve 1 drone kullanan personel ile 10 kişiden oluşan ekip, olası kurban kaçma ihtimaline karşı kurban bayramına kadar günlük antrenman yaparak daha hazırlıklı hale gelmek için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kurban timi ısınma hareketleri ile başladığı antrenmanlarda kement atma ve uyuşturucu iğne atma eğitimlerini alıyor.

 

Kaçan kurbanların yerinin daha hızlı tespit edilebilmesi ve takip edilebilmesi için bir kişi de drone ile destek verecek. Kaçan kurbanlıklar silahlı kara ekipleri, atlı ve ATV motosikletli personel tarafından kısa sürede etkisiz hale getirilecek.

 

Kurbanlığı kaçan vatandaşların 153 veya 444 9 024 numaralı telefondan Erzincan Belediyesi çağrı merkezine ihbarda bulunmasını isteyen Erzincan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Tacettin Paçacı şunları söyledi:

Erzincan Belediyesi olarak kurban timimizi kurduk. Ekibimiz hazırlıklara başladı burada amacımız hayvanlara eziyet vermeden canlarını yakmadan en hızlı şekilde kaçan kurbanlık hayvanları yakalamak. Dron ile kaçan kurbanlık hayvanların yerini tespit ediyoruz. Atlı ve ATV’lerle kement atma eğitimleri ile hayvanın doğru vücut ve kas noktalarına sakinleştirici enjektör fırlatma eğitimleri veriyoruz. Buradaki amacımız kurban bayramında kurbanı kaçan vatandaşlara yardımcı olmak. Kurban timi, pandemi sürecine uygun olarak eğitimlerini sürdürüyor. Bayram boyunca 24 saat 153 numaralı çağrı merkezimize ulaşmaları halinde vatandaşlarımızın hizmetinde olacağız.”

 

Kurban Timi Ekip Şefi Ertuğrul Telli de, ‘Her sene olduğu gibi bu sene de kurban timi olarak çalışmalarımıza başladık. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere günde iki antrenman yapıyoruz. Burada önemli olan en kısa zamanda kaçan kurbanlığı etkisiz hale getirmek. Bayram süresince halkın hizmetimiz olacağız” diye konuştu.