Gündem
Giriş Tarihi : 14-07-2021 03:57   Güncelleme : 14-07-2021 03:57

ERZİNCAN BELEDİYESİ: Mahalleler arası penaltı yarışması düzenlendi

Erzincan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından “Mahalleler arası penaltı yarışması” düzenlendi

ERZİNCAN BELEDİYESİ: Mahalleler arası penaltı yarışması düzenlendi

Erzincan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından “Mahalleler arası penaltı yarışması” düzenlendi.

Mimarsinan Mahallesinde bulunan Erzincan Belediyesine ait kapalı halı sahada gerçekleştirilen penaltı yarışması küçükler ve büyükler olmak üzere iki kategoride düzenlendi. 16 mahallenin katıldığı yarışmada küçükler kategorisi 9-13 yaş, büyükler kategorisinde 14-17 yaş aralığındaki sporcular yarıştı.

Penaltı yarışmasında küçükler kategorisinde Aslanlı Mahallesi birinci olurken, büyükler kategorisinde de Mimar Sinan Mahallesi sporcuları birinci oldu.

Sporculara madalyalarını Başkan Aksun verdi

Düzenlenen penaltı yarışmasına Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’da katıldı. İlk dört dereceye giren sporculara madalyalarını Belediye Başkanı Bekir Aksun verdi.

Başkan Aksun burada bir açıklama yaptı. Aksun yaptığı açıklamada; “Erzincan’da bu tür sosyal faaliyetlerin gelişmesi elbette ki insanımıza yeni bir hayat kaynağı sağlayacak. Pandemi sürecinden sonra bu tür etkinlikleri arttırarak devam edeceğiz. Geçen yıllarda 2019’da geldiğimizde 9 ayrı branşta kurslar yapmıştık burada arkadaşların gelişmesi için Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün bünyesinde. O zamanda bu etkinlikleri yaptık ama geçen yıl ne yazık ki pandemi dolayısıyla bir varlık gösteremedik. Bu yıl tekrar açıldığında elimizden gelenin en iyisini yapmak için kültür ve sosyal işler müdürlüğümüz bünyesinde bu tür etkinlikleri geliştirerek ve halkımızın bütün kesimlerine bütün mahallelerine yayarak devam ettirmek istiyoruz. İnşallah bu tür etkinliklerle gençlerimizle buluşup geleceğimiz olan bu gençlerimize daha güzel daha sağlıklı bir yaşam sunmayı hedefliyoruz” dedi.