Gündem
Giriş Tarihi : 17-09-2021 19:25   Güncelleme : 17-09-2021 19:25

ERZİNCAN BELEDİYESİ: Yaylabaşı Yerleşkesinde bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor

Erzincan Belediyesi şehrin her noktasında sürdürdüğü çalışmalarına aralıksız devam ediyor

ERZİNCAN BELEDİYESİ: Yaylabaşı Yerleşkesinde bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor

Erzincan Belediyesi şehrin her noktasında sürdürdüğü çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Tüm mahallelerde üst yapı çalışmalarını hızlandıran Erzincan Belediyesi, Yerleşkelerde de bakım onarım çalışmalarını sürdürüyor.

Kaldırımlar yenileniyor

Yaylabaşı Yerleşkesi Selçuklu Mahallesi Yavuz Selim Caddesinde bozulan ve tahrip olan kaldırımlar yenileniyor. Erzincan Belediyesi Yaylabaşı Yerleşkesi ekiplerimiz tarafından 900 metre uzunluğunda olan eski kaldırım sökülerek, bordür ve beton dökümü gerçekleştirildi.

Çeşme ve Parklarda peyzaj çalışmaları

Erzincan Belediyesi tarafından Yaylabaşı Yerleşkesi’nde, bölge halkı tarafından yaptırılan ve zamanla tahrip olmuş çeşmelerde tadilat ve yenileme çalışmaları yapılarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

1993 yılında Yaylabaşı Yerleşkesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Üsteğmen Serhat Yurtbaşı, Uzman Çavuş Aydın Koçak, Korucu Hacı Kurban Akpınar ve Korucu Dursun Mutlu anısına yapılan Şehitler Parkı’nda peyzaj çalışmaları devam ediyor. Çevre düzenlemesi yapılan Şehitler Park’ında çimleme çalışmaları da yapılarak vatandaşların hizmetine sunulacak.