Eğitim
Giriş Tarihi : 16-12-2021 17:49   Güncelleme : 16-12-2021 17:49

Erzincan Üniversitesi: “Piknik Sepeti” Adlı Tiyatro Oyunu EBYÜ İzleyicisi ile Buluştu

“Piknik Sepeti” Adlı Tiyatro Oyunu EBYÜ İzleyicisi ile Buluştu

Erzincan Üniversitesi: “Piknik Sepeti” Adlı Tiyatro Oyunu EBYÜ İzleyicisi ile Buluştu

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi 15. yıl etkinlikleri kapsamında Üniversitemizde “Piknik Sepeti”  adlı tiyatro oyunu Sahnelendi.

Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen tiyatro oyununa Erzincan Belediye Başkanı Sayın Bekir Aksun ve Hanımefendi,  Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk ve Hanımefendi, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve Hanımefendi Filiz Levent, Vali Yardımcıları Mehmet Deniz Arabacı, Yunus Emre Temel ve eşleri, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. M. Fatih Ertugay, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Genel Sekreter Doç. Dr. Cihat Özgenel, kamu ve kuruluş müdürleri, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Yönetmenliğini Ahmet Çevik’in yaptığı Deniz Nida Şener’in yazdığı komedi oyununu, usta tiyatro sanatçıları Ahmet Çevik, Sinan Bengier, Yelda Alp, Aylin Kabasakal, Cengiz Güleryüz ve Serhan Atak sahneledi. Birbirinden tamamen farklı, hiçbir ortak noktası bulunmayan iki aile enteresan bir şekilde yakınlaşması ile başlayan ve daha sonra pikniğe beklenmedik birisinin dahil olması ile olayların farklı bir boyut aldığı bir hikayeyi anlatan “Piknik Sepeti” adlı tiyatro gösterisi, esprileri ve oyunculukları ile izleyicilere keyifli anlar yaşattı. Usta tiyatro sanatçısı Levent Kırca’nın ekibi olarak bilinen sanatçılar, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Usta oyuncu Ahmet Çevik, izleyicinin büyük ilgi gösterdiği oyun için Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent’ e kendilerini bu coşku dolu izleyici ile buluşturdukları için teşekkür etti. Rektör Levent de Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ailesine böyle unutulmaz bir akşam yaşattıkları için teşekkür ederek sanatçılara çiçek takdim etti.