Eğitim
Giriş Tarihi : 15-12-2021 22:10   Güncelleme : 15-12-2021 22:10

Erzincan Üniversitesi: “Piknik Sepeti” Oyuncuları Rektörümüzü Ziyaret Etti

“Piknik Sepeti” Oyuncuları Rektörümüzü Ziyaret Etti

Erzincan Üniversitesi: “Piknik Sepeti” Oyuncuları Rektörümüzü Ziyaret Etti

Üniversitemiz 15. yıl etkinlikleri kapsamında Üniversitemizde sahnelenecek olan “Piknik Sepeti”  adlı tiyatro oyunu  ekibi, Rektörümüzü ziyaret etti. Ziyarette Üniversitemiz Rektör Yardımcımızı Prof. Dr. M. Fatih Ertugay da hazır bulundu.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette “ Piknik Sepeti “ oyuncuları ile sohbet eden Rektör Levent, kültürel gelişmeyi sağlayacak önemli unsurlardan birinin de tiyatro olduğunu belirterek, tiyatro oyuncularının, sanatsal ve toplumsal anlamda önemli birer görevi yerine getirdiğini ifade etti. Üniversite olarak bu tür etkinliklere önem verdiklerini dile getiren Rektör Levent, üniversitemizin 15. yıl etkinlikleri kapsamında sahne alacak olan “Piknik Sepeti” tiyatro oyuncularına teşekkür ederek, ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Oyuncular da Erzincan da olmaktan ve Erzincan Binali Yıldırım üniversitesi ailesi buluşmaktan dolayı heyecanlı ve mutlu olduklarını belirterek, Rektörümüz Prof. Dr. Akın Levent’e teşekkürlerini sundular.

Üniversitemiz 15. yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek olan “Piknik Sepeti “adlı tiyatro oyunu  Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde saat 18. 00  tüm üniversitemiz akademik, idari personeli ve öğrencimize ücretsiz olarak sergilenecektir.