Eğitim
Giriş Tarihi : 26-11-2021 03:31   Güncelleme : 26-11-2021 03:31

Erzincan Üniversitesi: Rektörümüz MYO Müdürleri ile Bir Araya Geldi

Rektörümüz MYO Müdürleri ile Bir Araya Geldi

Erzincan Üniversitesi: Rektörümüz MYO Müdürleri ile Bir Araya Geldi

Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent,  meslek yüksekokulu müdürleri ile bir araya geldi.

Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleşen  toplantıya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. M. Fatih Ertugay, Prof. Dr. Adem Başıbüyük,  merkez ve ilçe meslek yüksekokulları müdürleri katıldı.

Üniversitemizdeki Meslek Yüksekokullarının sorunlarını, görüş ve taleplerini görüşmek üzere Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. A. Ercan Ekinci başkanlığında gerçekleşen  toplantıda meslek yüksekokullarının mevcut son durumu, yürütülen çalışmalar, mevcut programlar ve geleceğin meslekleri konuları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Meslek Yüksekokullarının ülkemizde büyük bir boşluğu doldurduğunu ifade eden Rektör Levent, MYO’ların doğru konuşlandırıldığı zaman ülkemizin gelişimine büyük katkılar sağlayacağına ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi bünyesinde barındırdığı 12 Meslek Yüksekokulu ile sürdürülebilir kalkınmada büyük önem arz eden nitelikli ara eleman yetiştirme konusunda başarılı çalışmalar yapacağına yürekten inandığını belirterek gayretli ve başarılı çalışmalarından dolayı MYO müdürlerine teşekkür etti.