Eğitim
Giriş Tarihi : 01-05-2022 19:13   Güncelleme : 01-05-2022 19:13

Erzincan Üniversitesi: Rektörümüz Uluslararası Öğrencilerimizle İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Rektörümüz Uluslararası Öğrencilerimizle İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Erzincan Üniversitesi: Rektörümüz Uluslararası Öğrencilerimizle İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Öğrencilerle ile sık sık bir araya gelmeye özen gösteren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Üniversitemiz Yalnızbağ Yerleşkesi yemekhanesinde üniversitemizde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerimizle iftar yemeğinde buluştu. 

Sosyal Tesisler yemekhanesinde gerçekleşen İftar yemeğinde Rektör Levent’e Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. M. Fatih Ertugay, Prof. Dr. Adem Başıbüyük ve  Genel Sekreter Doç. Dr. M. Cihat Özgenel, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Ali Dinçer ve Türkçe Öğretimi Uyulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. M. Akif Ayvaz ve TÖMER akademik personeli  de eşlik etti.

Öğrencilerle iftar yemeğinde sohbet eden Rektörümüz:  “Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi olarak her zaman öğrencilerimizle bir araya gelemeye özen gösteriyoruz. Bugün de iftar yemeğimizde uluslararası öğrencilerimizle bir araya gelerek oruç açmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadık. Uluslararası öğrencilere biz çok önem veriyoruz. Bir dünya üniversitesi, bir dünya ülkesi olmanın yolu uluslararası işlerde yatıyor. Yani sizler, üniversitemizi tercih ederek geldiğiniz zaman ülkemizi, dilimizi, üniversitemizi tanıyorsunuz ve buradan mezun olup gittikten sonra bizim gönüllü kültür elçilerimiz oluyorsunuz” dedi.

 İftar yemeğinde öğrencilerin taleplerini de dinleyen Rektör Levent, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi çatısı altında eğitim gördükleri süre içerisinde öğrencilerin kendilerini evlerindeymiş gibi hissetmeleri için ellerinden geleni yapmaya özen gösterdiklerini dile getirerek:  “Size düşen de gittiğiniz ülkelerde bizim fahri elçimiz gibi ülkeniz ve ülkemiz arasındaki dostluğu, kardeşliği pekiştirecek çalışmalar yapmanızdır” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler de iftar yemeği vesilesiyle Rektörümüz ve üst yönetim ile bir araya gelmekten  büyük bir memnuniyet duyduklarını  ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin bir parçası olmaktan duydukları mutluluklarını ifade ederek, Rektörümüz nezdinde Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesine teşekkürlerini sundular.