Eğitim
Giriş Tarihi : 10-12-2021 19:50   Güncelleme : 10-12-2021 19:50

Erzincan Üniversitesi: Rektörümüz Üniversitemiz Engelli Öğrencileri ile Bir Araya Geldi

Rektörümüz Üniversitemiz Engelli Öğrencileri ile Bir Araya Geldi

Erzincan Üniversitesi: Rektörümüz Üniversitemiz Engelli Öğrencileri ile Bir Araya Geldi

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, 3 Aralık Dünya Engelliler günü haftası münasebetiyle Üniversitemiz engelli birim üyeleri ve üniversitemizde öğrenim gören engelli öğrencilerimiz ile bir araya geldi.

Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi senato salonunda gerçekleşen ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Adem Başıbüyük’ün de eşlik ettiği toplantıya Üniversitemiz Engelli öğrenci birimi üyelerinden Prof. Dr. Papatya Karakurt ve Uzman Psikolog Esra Demirel ve öğrenciler katıldı. Toplantıda Rektörümüz Prof. Dr. Akın Levent, öğrencilerimizin sorunlarını ve taleplerini dinleyerek onlarla sohbet etti.   Üniversite olarak en önemli hedeflerinden birinin engelsiz üniversite olmak olduğunu ifade eden Rektör Levent, sizlerin hem okullarınızda iyi bir eğitim almanız, hem de ondan sonraki mesleki yaşamlarınıza çok rahat devam edebilmeniz anlamında bütün desteğimizi vermeye çalışacağız. ” dedi. Bu tür toplantı ve birlikteliklerin farkındalık yaratmada önemli olduğunu vurgulayan Rektörümüz,  çalışmalarından dolayı Üniversitemiz Engelli Öğrenci Birimine teşekkür etti.

Öğrencilerinin sorunlarına çözüm önerilerinin de bulunduğu toplantıda Rektörümüz Prof. Dr. Akın Levent, son olarak  öğrencilere hayat hazırlanmaları konusunda tavsiyelerde bulunarak başarılar diledi. Toplantı, Rektörümüzün öğrencilere hediye takdimi ile son buldu.