Eğitim
Giriş Tarihi : 20-12-2021 15:20   Güncelleme : 20-12-2021 15:20

Erzincan Üniversitesi: Rektörümüz Üniversitemiz Öğrenci Kulüpleri Başkanları ile Bir Araya Geldi

Rektörümüz Üniversitemiz Öğrenci Kulüpleri Başkanları ile Bir Araya Geldi

Erzincan Üniversitesi: Rektörümüz Üniversitemiz Öğrenci Kulüpleri Başkanları ile Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Akın Levent, Üniversitemiz öğrenci kulüp başkanı ve üyeleri ile bir araya geldi.

Üniversitemiz Yalnızbağ Yerleşkesi’nde yer alan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Erzincan Gençlik Merkezi Genç Ofis binasında gerçekleşen toplantıda üniversitemiz Rektör Yardımcıları, Prof. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. M. Fatih Ertugay, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. M. Cihat Özgenel ve Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü V. Burak Mumcu Rektörümüze eşlik etti.

Kulüp başkanları ve üyeleri ile bir arayan gelen Rektör Levent,  kulüplerin beklenti ve taleplerini dinleyerek yapılacak çalışmalar hakkında öğrenci kulüp başkanlarından bilgi aldı.  Öğrenci kulüplerinin yaptıkları faaliyetlere son derece önem verdiklerini belirten Rektör Levent; “ Üniversitemiz öğrencilerin tüm ilgi alanlarına hitap edebilecek kulüp çeşitliğine sahiptir.  Üniversitemiz bünyesinde bulunan kulüpler, öğrencilerin kendilerini geliştirmelerini, arkadaşlık bağlarını güçlendirmelerini ve boş vakitlerini iyi değerlendirmelerini sağlamaktadır. Bu amaçla kulüplerimiz alanında başarılı isimleri davet ederek konferans, panel, sergi, şenlik ve forum gibi birçok faaliyetler düzenlemektedir. Bizler de öğrenci kulüplerimize yapmak istedikleri sosyal etkinlikleri gerçekleştirmede imkanlar dahilinde destek olmaya çalışıyoruz ve bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz. ” dedi.

Kulüplerimize öğrencilerimizin de yoğum ilgi göstermesinin mutluluk verici olduğunu dile getiren Rektör Levent, kulüp faaliyetlerinin öğrencilerin fiziksel ve zihinsel becerilerini geliştirmede önemli bir rol üstlendiğini ve kulüplerimizin ilgi alanlarına yönelik yapacağı her türlü etkinlik ile öğrencilerimize eğitimin yanı sıra sosyal anlamdaki eksikliklerini  giderilmesini katkıda bulunacağını ifade etti.  Kulüp başkanları da Rektörümüze kulüp faaliyetlerine verdiği maddi ve manevi her türlü destek için teşekkürlerini sundu.