Eğitim
Giriş Tarihi : 04-11-2021 14:08   Güncelleme : 04-11-2021 14:08

Erzincan Üniversitesi: Üniversitemiz ve Erzincan Yeşilay Şubesi İşbirliği ile Üniversitemizde “Bağımlılık” Adlı Konferans Verildi

Üniversitemiz ve Erzincan Yeşilay Şubesi İşbirliği ile Üniversitemizde “Bağımlılık” Adlı Konferans Verildi

Erzincan Üniversitesi: Üniversitemiz ve Erzincan Yeşilay Şubesi İşbirliği ile Üniversitemizde “Bağımlılık” Adlı Konferans Verildi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi  15. yıl etkinlikleri ve   Üniversitemiz ve Erzincan Yeşilay Şubesi işbirliği kapsamında “Bağımlık “adlı farkındalık eğitimi verildi.

Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde ve Genç Yeşilay Koordinatörü ve Teknoloji Bağımlılığı Uzmanı M. İsmail Memiş tarafından verilen konferansa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Fatih Ertugay, Genel Sekreter Doç. Dr. Cihat Özgenel,  Yeşilay Erzincan Şube Başkanı ve Erzincan Gönüllü Gençler Derneği Başkanı Faruk Kocatürk, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.  Konferansta ilk olarak Erzincan Yeşilay Şube Başkanı Faruk Kocatürk, Yeşilay Erzincan Şubesi’nin çalışmalarından bahsetti. Konferansta konuşmacı olarak yer alan    M. İsmail Memiş  ise bağımlılık türlerine ve son zamanlarda çok yaygın olana teknolojik bağımlılığı konusunda bilgi verdi. Bağımlılığın dünyanın gündemi olduğunu belirten Memiş, Dünya, birçok bağımlılık konusunda bedel ödüyor diyerek konuşmasına başladı.

Konferansta bağımlılık konusunda ailelerle büyük sorumluluklar düştüğünü belirten İsmail Memiş, teknoloji bağımlılığı hususunda şu noktanın altını çizdi: “Teknoloji bağımlılığına baktığımızda, özellikle gününün önemli bir kısmını sosyal medyada geçiren ebeveynlerin çocuklarına karşı büyük bir ihmalin içinde olduğu görülüyor.  Bu da çocuğun gelişim çağında ruh iskeletinin eksik kalmasına sebep oluyor. Çocukların bedensel ihtiyaçlarının yanında ruhsal  ihtiyaçlarının  da giderilmesi gerekir” dedi.

Konuşmaların ardından program, soru cevap kısmı ile son buldu. Program sonrası Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent katkılarından dolayı M. İsmail Memiş’e  teşekkür ederek, plaket takdim etti.