Eğitim
Giriş Tarihi : 30-11-2021 18:30   Güncelleme : 30-11-2021 18:30

Erzincan Üniversitesi: Üniversitemizde “24 Kasım Öğretmenler Günü” Kutlama Programı Yapıldı

Üniversitemizde “24 Kasım Öğretmenler Günü” Kutlama Programı Yapıldı

Erzincan Üniversitesi: Üniversitemizde “24 Kasım Öğretmenler Günü” Kutlama Programı Yapıldı

Üniversitemizde Eğitim Fakültesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen kutlama programında ilk olarak  Üniversitemiz Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Latife Kırbaşoğlu Kılıç tarafından “Ben Bir Öğretmenim” adlı konferans verildi.

Eğitim Fakültesi Mavi Salon’da gerçekleşen konferansa Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mücahit Kağan, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Erdem Yavuz, Doç. Dr. Alper Kaşkaya, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Konferansta Dr. Öğr. Üyesi Latife Kırbaşoğlu Kılıç , 24 Kasımın anlam ve önemi belirterek M. Kemal Atatürk’ün eğitim anlayışından bahsetti.  Öğretmen yetiştiren programların yeniden ele alınıp eksiklerinin giderilmesi ve bu programlarda yetişecek öğretmen adaylarının öğretmenlik duygusu barındıran özel kişilerden seçilmesi konusuna da dikkat çeken Kılıç, öğretmenin şımartmayan sevgi ve isyan ettirmeyen bir disiplinde olması gerektiğine vurgu yaparak, ideal öğretmenin tanımını yaptı.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen kutlama programı, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-İş Anabilim Dalı ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen  “ Öğretmenler Günü Resim Sergisi’”nin açılışı ile devam etti.  Rektör Yardımcımız Prof. Dr. M. Fatih Ertugay’ın açılışını yaptığı sergide Eğitim Fakültesi Dekanı  Prof. Dr. Mücahit Kağan, Dekan Yardımcıları Doç. Erdem Yavuz, Doç. Dr. Alper Kaşkaya, Güzel Sanatlar Sanatlar Eğitimi Bölüm  Başkanı Prof. Dr. Orhan Taşkesen, Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-İş Anabilim Dalı   akademisyenleri ve  öğretmeler de hazır bulundu.  Akademisyen ve öğretmenlerden oluşan 29 sanatçının  hazırladığı sergide toplam 49 eser, sanatseverlerle buluştu.

Etkinlikler kapsamında son olarak Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı tarafından hazırlanılan  “Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Elemanları Konseri” gerçekleşti. Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere Erzincan Belediye Başkanı Sayın Bekir Aksun, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yarımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. M. Fatih Ertugay, Doç. Dr. M. Cihat Özgenel, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mücahit Kağan, akademisyenler, çok sayıda öğrenci ve davetli katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Akın Levent ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mücahit Kağan’ın günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmalarının ardından gerçekleşen konserde Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğretim elemanları tarafından birbirinden güzel eserler seslendirildi.