Eğitim
Giriş Tarihi : 04-11-2021 14:08   Güncelleme : 04-11-2021 14:08

Erzincan Üniversitesi: Üniversitemizde “Cumhuriyet” Konseri Verildi

Üniversitemizde “Cumhuriyet” Konseri Verildi

Erzincan Üniversitesi: Üniversitemizde “Cumhuriyet” Konseri Verildi

Üniversitemizin kuruluşunun 15. yıl ve 29.10.2021 Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Üniversitemizde “Cumhuriyet” isimli konser verildi.

Prof. Dr. Erdoğan Büyükakasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde ve Türker Yılmaz’ın sunumuyla gerçekleşen konserde sunuculukta Türker Yılmaz, Ankara Devlet Konservatuarından piyanoda Necdi Şimşek, viyolonselde Senem Hazal Akın, gitarda Refik Can Taşar, vokalde Esra Küçüktepe ve solist olarak Opera sanatçısı Hülya Kazan yer aldı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, üst yönetim, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı konser, söz ve müziği Hülya Kazan’a ait olan Erzincan’a özgü “Merhaba” isimli eserin seslendirilmesi ile başladı. Konserde Erzincan ve Türkiye’nin değişik yörelerine ait toplam sekiz eser seslendirildi.  Konserde yer yer şarkılara eşlik eden dinleyiciler,  eğlenceli zaman geçirerek, unutulmaz bir deneyim yaşadı.

Konser sonunda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, konserde emeği geçen tüm ekibe bir teşekkür ederek, Hülya Kazan’a çiçek takdim etti.