Eğitim
Giriş Tarihi : 02-12-2021 00:31   Güncelleme : 02-12-2021 00:31

Erzincan Üniversitesi: Üniversitemizde Dünya Engelliler Günü “Gönüllüler Canlarla Buluşuyor” Etkinliği Düzenlendi

Üniversitemizde Dünya Engelliler Günü “Gönüllüler Canlarla Buluşuyor” Etkinliği Düzenlendi

Erzincan Üniversitesi: Üniversitemizde Dünya Engelliler Günü “Gönüllüler Canlarla Buluşuyor” Etkinliği Düzenlendi

Üniversitemiz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü haftası münasebetiyle Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi tarafından Dünya Engelliler Günü “Gönüllüler Canlarla Buluşuyor” Etkinliği düzenlendi.

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen ve Yalnızbağ Yerleşkesi Spor Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. M. Fatih Ertugay, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Genel Sekreter M. Cihat Özgenel, Genel Sekreter Yardımcısı Rıfkı Erdem, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Şat, Engelsiz Yasam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Beden Eğitimi Öğretmeni Aslıhan Yüce ve özel sporcular katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Spor Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Murat Şat, 3 Aralık Dünya Engelliler haftasında ülkemizdeki ve dünyadaki tüm özel bireylerin gününü kutlayarak bugün sanat, spor,  edebiyat, eğitim, siyaset ve sivil toplum gibi hayatın birçok alanında  var olan tüm engelli bireylerin bu mücadelesini gönülden desteklediklerini dile getirdi.

Günün anlam ve önemine dair konuşma yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent de etkinliği düzenleyen Spor Fakültesine teşekkür ederek, bu tür anlamlı programların her zaman olmasını temennisinde bulundu.

Etkinlikte Engelsiz Yasam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezine bağlı özel sporcular, çeşitli spor dallarında üniversitemiz genç gönüllüleri ile birlikte  spor etkinliği gerçekleştirdi. Programda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve üniversitemiz üst yönetimi günün anlamına binaen özel sporculara çiçek takdim ederek onlarla sohbet etti.