Eğitim
Giriş Tarihi : 06-01-2022 19:10   Güncelleme : 06-01-2022 19:10

Erzincan Üniversitesi: Üniversitemizde Kalite Yönetim Sistemi Çerçevesinde “Kurumsal İletişim” Konferansı Verildi

Üniversitemizde Kalite Yönetim Sistemi Çerçevesinde “Kurumsal İletişim” Konferansı Verildi

Erzincan Üniversitesi: Üniversitemizde Kalite Yönetim Sistemi Çerçevesinde “Kurumsal İletişim” Konferansı Verildi

Üniversitemizde Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde “Kurumsal İletişim” temalı konferans verildi.

Üniversitemiz Kalite Koordinatörlüğü organizasyonu ile Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde verilen konferansa Rektörümüz Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Âdem Başıbüyük, Genel Sekreter Doç. Dr. M. Cihat Özgenel, dekanlar, müdürler, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Sabah ve öğlenden sonra iki oturum şeklinde gerçekleştirilen konferans, İbn Haldun Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İbn Haldun Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Bozkurt tarafından verildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Akın Levent, Üniversitemizde Kalite Koordinatörlüğü’nün kurulduğunu ve aktif hale getirildiğini söyledi. Kurulduktan kısa bir süre sonra Kalite Koordinatörlüğü çalışmaları kapsamında Üniversitemizin tüm birimlerinde 25 tane toplantı düzenlendiğini belirten Rektör Levent, kalite çalışmaları kapsamında Üniversitemizde “Kurumsal İletişim” konusunda düzenlenen bu konferansın önemine dikkat çekerek, günümüzde her alanda iletişimin öneminin gittikçe arttığını söyledi. Rektör Levent, sözlerini, bu bağlamda düzenlenen bu konferans için türlü zorluklara rağmen buraya gelen İbn Haldun Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İbn Haldun Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Bozkurt’a teşekkür ederek tamamladı.

Açılış konuşmasının ardından biyografisi okunarak kürsüye davet edilen Prof. Dr. İzzet Bozkurt, sözlerine biyografisinde akademik tecrübelerine ağırlıklı verilmesine karşın özel sektörde de çok fazla tecrübesi olduğunu belirterek başladı. İletişimin uygulamalı bir alan olduğu için sadece akademik veya sektörel uygulama yanlarının eksik kalacağını vurgulayan Bozkurt, sunumuna insanlığın geçirdiği evreler ve yaşam şartları bağlamında iletişim olgusuna olan ihtiyaçtaki yaşanan büyük değişimi resmederek başladı. Daha sonra iletişimin tanımı, gerekliliği ve türleri hakkında bilgiler veren Bozkurt, kişilerarası iletişimin önemine vurgu yaptı.

Eskiden özel kuruluşlarda iletişim departmanının küçük bir bölüm olduğunu belirten Bozkurt, şimdilerde ise kuruluşların en önemli departmanını iletişim ve pazarlama oluşturduğunu vurguladı. Bu durumun ortaya çıkmasında yaşadığımız dijital çağda işletmelerin artık fabrika, sermaye ve yerden ziyade sanal alemde anlam odaklı çalıştığı, yüksek kazançlar elde ettiği ve hatta siyaseti bile yönlendirdiğine dikkat çeken Bozkurt, günümüzde güçlü iletişimin kişisel ve kurumsal açıdan olmazsa olmaz bir olguya dönüştüğünü vurguladı.

İletişimin tanımı, temel iletişim süreci, neden iletişim ihtiyacı olduğu, iletişim türleri, dinleme türleri, sözlü/sözsüz iletişim ve kurumsal iletişim konularında gündelik hayattan örneklerle dinleyicilere bilgiler veren Prof. Dr. İzzet Bozkurt, özellikle öğrenciler ağırlıklı olmak üzere dinleyicilerden canlı denekler seçerek yaptığı uygulamalarla konuları iyice somutlayarak katılımcıları aydınlattı.

Konferansın ardından Rektörümüz Prof. Dr. Akın Levent, Prof. Dr. İzzet Bozkurt’a hediye takdim etti, konferans hatıra fotoğrafları çekimiyle sona erdi.